Vi har indgået en sponsoraftale med OK, så du kan støtte Dansk Oldenborg Avl, hver gang du tanker.

Se reklamefolder

Du støtter vores klub med 6 øre for hver liter, du tanker med OK Benzinkortet – uanset hvor du tanker i Danmark. Første gang du har tanket 500 liter, får klubben desuden en ekstra bonus på 250 kr. Det koster dig ikke ekstra at støtte – OK betaler hele beløbet. 

Få et OK Benzinkort på http://www.ok.dk/lokalsporten

Har du allerede et OK Benzinkort?

Har du et OK Benzinkort i forvejen, kan du nemt få det tilknyttet vores klub. Du skal bare ringe til OK på 70 10 20 33 og oplyse vores klubnavn og dit kortnummer, så støtter du Dansk Oldenborg Avl.

I forhold til tilknytning af eksisterende OK-kort, kan man selv flytte sin støtte via Min OK. Hvis ikke man støtter en forening i forvejen, kan man dog ikke selv tilmelde sig via Min OK. I disse tilfælde er I meget velkomne til at kontakte Katja Thorsø, OK, enten pr. telefon 8932 2213 eller mail Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..

Det, Katja, skal bruge er: De sidste otte cifre i OK-kort nummeret + navn på kortholder.

Støt lokalsporten ekstra meget

Støt ekstra med el fra OK

Med el fra OK kan du støtte med ekstra 6 øre pr. liter. Og det er nemmere, end du tror. Du skal bare vælge mellem el til fastpris eller variabelpris på www.ok.dk/lokalsporten/el, så klarer OK hele skiftet fra det gamle elselskab til OK. 

Støt ekstra med OK Mobil

Du kan støtte med ekstra 6 øre pr. abonnement, hver gang du tanker en liter. Du kan frit vælge den OK Mobilpakke, der passer dig og din familie bedst (dog ikke OK Mobil Basis). Du forhøjer din støtte til vores klub på http://www.ok.dk/lokalsporten/mobil

Vil du vide mere?

Har du spørgsmål, er du velkommen til at kontakte Niels Grøndahl på tlf. 40 30 52 64 eller Denne e-mail adresse bliver beskyttet mod spambots. Du skal have JavaScript aktiveret for at vise den..